czwartek, 06 kwiecień 2017 14:55

Odbyła się Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej

Napisane przez Karol
Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej organizowana przez KSM Archidiecezji Gdańskiej Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej organizowana przez KSM Archidiecezji Gdańskiej Kamil Ustarbowski

W dzień Zwiastowania Pańskiego na Kalwarii Wejherowskiej odbyła się Droga Krzyżowa organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej.

Tegoroczne rozważania w szczególny sposób poruszały temat powołania, budowania szczęśliwej rodziny, która jest oazą miłości oraz wskazywały drogę, jak żyć, aby przekazywać otrzymaną miłość wśród potrzebujących.

Rozważając mękę i śmierć Zbawiciela zastanawialiśmy się, kim dla nas, ludzi młodych, w dzisiejszych czasach, jest Chrystus Jezus, który oddał swoje życie na odkupienie naszych dusz.

Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy o godz. 11:00 przy pierwszej stacji Drogi Krzyżowej. Najliczniejszą grupę reprezentowała młodzież z Chwaszczyna, która w I Niedzielę Wielkiego Postu otrzymała sakrament bierzmowana z rąk Metropolity Gdańskiego ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Opiekunem grupy był ks. Łukasz Szymanowski. W nabożeństwie uczestniczyła także młodzież z okolic Wejherowa i młode małżeństwa z dziećmi.

W imieniu KSM Archidiecezji Gdańskiej serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym oraz osobom prowadzącym.

 

Kamil Ustarbowski
Prezes KSM AG

Ks. Artur Jadanowski
Diecezjalny ksiądz asystent

Ostatnio zmieniany piątek, 07 kwiecień 2017 10:24

WSPÓŁPRACA