czwartek, 08 grudzień 2016 13:54

W PIĄTEK KONCERTÓW HYMNÓW ŚDM W WYKONANIU POŁĄCZONYCH ZESPOŁÓW

Napisane przez Karol Krefta

Mija rok, odkąd w kościele parafialnym w Chwaszczynie odbyła się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża Roku Świętego i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Z tej okazji zaprzyjaźnione zespoły parafialne: Elishama z Chwaszczyna i Effatha z Gdańska-Osowej zapraszają na koncert hymnów ŚDM.

Zespoły parafialne działające przy sąsiadujących parafiach w Chwaszczynie i Gdańsku-Osowej połączyły swe siły, aby wspólnie, w duchu dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, przedstawić najpiękniejsze hymny towarzyszące Światowym Dniom Młodzieży od początku ich istnienia.

Elishama (tłum. „Bóg słyszy) z Chwaszczyna i Effatha (tłum. „Otwórz się”) z Gdańska-Osowej przez miesiąc ciężko pracowały, aby odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia. Zespoły podzieliły się sekcją instrumentalną i połączyły wszystkie głosy, aby wspólnie wyśpiewać pieśni, które towarzyszyły ŚDM na całym świecie.

Zadanie nie jest łatwe, ponieważ wszystkie hymny zostaną wykonane w rodzimych językach państw, w których odbywały się ŚDM. Zespoły dołożyły wszelkich starań, aby godnie zaprezentować historię ŚDM, które zapoczątkował św. Jan Paweł II.

W ramach tego projektu odbędą się dwa koncerty: w Chwaszczynie i w Gdańsku-Osowej.

 

Parafia pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie:
• piątek, 9 grudnia,
• ul. Żeromskiego 1,
• godz. 18:00 – Msza Święta roratnia z oprawą muzyczną połączonych zespołów,
• godz. 18:45 – koncert hymnów ŚDM.

 

Parafia Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowej:
• niedziela, 11 grudnia,
• ul. Pegaza 15, dolny kościół,
• godz. 17:00 – koncert hymnów ŚDM.

 

Serdecznie zapraszamy!

plakat hymny sdm

WSPÓŁPRACA