Droga Krzyżowa dla młodzieży

Młodzież z KSM Archidiecezji Gdańskiej organizuje i prowadzi Drogę Krzyżową na Kalwarii Wejherowskiej, która w czas Wielkiego Postu pokazuje nam drogę Zbawiciela, która poprzez cierpienie i śmierć prowadzi do pełni życia. Dlatego decydujemy się co roku na ten trud i wysiłek, w którym młodzi ludzie uczestniczą coraz chętniej.

 

Do wzięcia udziału w przejściu Drogą Krzyżową w tym miejscu zachęca także Metropolita Gdański ks. abp Sławoj Leszek Głodź. Poprzez treści przygotowane przez młodzież będziemy starali się odkrywać istotę życia Chrystusa.

 

Młodzież z oddziałów KSM AG zawsze rozpoczyna i prowadzi wszystkie stacje Drogi Krzyżowej, co pokazuje jak bardzo młodzież angażuje się w takie wydarzenia.

 

Warto przypomnieć, że zaraz po uroczystościach o charakterze religijnym odbywa się wśród młodych ludzi spontaniczna zbiórka, wspierająca inicjatywę „Palma dla…”. Kalwaria Wejherowska była czwartą z kolei, powstałą w czasach Rzeczpospolitej Szlacheckiej - po Zebrzydowskiej, Pakoskiej i Żmudzińskiej. Inicjatorem jej utworzenia i głównym fundatorem był Wojewoda Malborski Jakub Wejher.

 

Odległości pomiędzy stacjami przyszłej kalwarii wyliczył jeden z cystersów oliwskich, o. Robert z Werben, opierając się na faktycznych pomiarach Drogi Krzyżowej Chrystusa w Jerozolimie. On także oznaczył krzyżami rozmieszczonymi w terenie lokalizację przyszłych kaplic.


WSPÓŁPRACALOGOWANIE